גולדשטיין ושות' משרד עורכי דין

[email protected]

הקמת עסק

הקמת עסק

חשבתם, התייעצתם, התלבטתם והחלטתם להקים עסק משלכם. מהיכן מתחילים? מהן הבדיקות המקדימות שיש לערוך? לאלה אישורים תזדקקו? שאלות רבּות עולות ומתעוררות.
הקמת עסק היא תהליך רב-שלבים ומורכב, המשלֵּב היבטים משפטיים ועסקיים כאחד. כדי לצאת לדרך ברגל ימין ולהימנע מטעויות שעלולות לסכן את העסק בהמשך, חשוב להתייעץ עם עורך-דין מהתחום המסחרי. עורך הדין ילווה אתכם משלב הרעיון היזמי, עבוֹר בבדיקת היתכנוּת העסקית-משפטית, דרך גיוס מקורות מימון ועד ליווי שוטף בהתנהלות העסק וסיוע במחלוקות משפטיות ובהתלבטויות אם תתעוררנה. כל אלה הן נקודות למחשבה שצריך להתייחס אליהן כבר בשלבי הקמת המיזם, במטרה ליצור בסיס איתן לעסק, כדי שיוכל להתפתח ולהצליח.

ייעוץ משפטי בפתיחת עסק

ליווי משפטי בתהליך הקמת עסק הוא דבר שאין לוותר עליו. עורך הדין ייעץ לכם בנושאים אלה:

  • בחינת היתכנוּת עסקית וכדאיוּת כלכלית ומשפטית – קבלת החלטה מושׂכלת אם כדאי "ללכת" עם הרצון ולהגשים את החלום.
  • הכנת תוכנית עסקית – גיבוש תוכנית מפורטת תוך התייעצות עם יועצים מתחומים שונים: פיננסי, חשבונאי, לוגיסטי ועוד.
  • מימוּן העסק – בחינת אפשרויות גיוס הון והשקעות, לרבות ליווי במשא ומתן עם משקיעים.
  • החלטה על המתכונת הנכונה להתאגדות – בחירה באישיוּת המשפטית המתאימה לצורכי הלקוח ולמאפייני העסק.
  • רישוי עסקים – לפני פתיחת עסק חדש יש לפעול להשגת רישיונות או היתרים מטעם גופים ממשלתיים או מקומיים, לפי הדרישות הנוהגות בתחום העסק. מדובר בהליך בירוקרטי שעורך הדין בקי ומנוסה בו. 
  • ביטוח – התקשרוּת עם גורמים מהענף לצורך רכישת ביטוח מתאים שיכסה אתכם ויעניק לכם הגנה בתרחישים אפשריים שונים.
  • מיסוי – יש להביא בחשבון בין היתר את מודל ההכנסות, צורת ההתאגדות, מקום התאגדות העסק ועוד. עורך הדין יחבֵּר אתכם לרואה חשבון מקצועי לקבלת החלטות נכונות עבורכם.
  • השכרת נכס – סיוע בהתקשרות עם בעל נכס מתאים לעסק, וחתימה על הסכם מולו.
  • עריכת הסכמים משפטיים נדרשים – לרבות הסכם מייסדים מקיף המאפשר למשל צירוף משקיעים בעתיד, לצד ניסוח הסכמים מסחריים שוטפים.
  • הגנה על קניין רוחני – כמו סימן מסחרי של העסק, סודות מסחריים והיבטי זכויות יוצרים.

בהמשך יעניק עורך הדין ליווי משפטי בהתנהלותה השוטפת של החברה, חתימה על הסכמים עם שותפים, ספקים ולקוחות, ייעוץ וייצוג בסכסוכים משפטיים ועוד.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי בעת הקמת עסק

כאמור, ייעוץ משפטי הוא דבר הכרחי בתהליך הקמת עסק. חשיבותו רבה מאוד כדי שתעלו על דרך המלך ולא תיכנסו לסטטיסטיקה העגומה של עסקים חדשים הנסגרים עקב טעויות עסקיות, אשר מביאות בסופו של יום לקריסת העסק.  דבר זה קורה גם ליזמים צעירים ומוכשרים כשפועלים ללא ייעוץ משפטי מתאים או ללא ייעוץ כלל. יתרון נוסף של קבלת ייעוץ משפטי הוא מניעת לקיחת סיכונים מיותרים.  כאשר עורך דין מיומן ומנוסה מלווה עסק הוא יודע להמליץ לבעליו ממה להימנע, ויוצר עבור העסק בסיס יציב להמשך צמיחה. זאת, במטרה להגביר את סיכויי הצלחתו של העסק הנפתח בעולם העסקים המורכב, ולהוביל את היזם לממֵּש את הפוטנציאל העסקי שלו ללא חשש מלקיחת סיכונים לגיטימיים. יתרון נוסף שמציע עורך הדין הוא חיסכון בעלויות, תוך ראייה לטווח רחוק והימנעות מטעויות עתידיות שיכולות לעלות לבעל העסק כסף רב בהמשך.

משרדנו מעניק שירות ייחודי ורב ערך בתהליך הקמת עסק, כמו גם לעסקים בראשית דרכם. עורכי הדין במשרדנו מנוסים ומקצועיים בתחום, ילוו את העסק לאורך שלבי הצמיחה השונים, עד לעצמאות פיננסית ומעבר לכך. 

אתם חושבים בגדול, אנחנו חושבים עבורכם על הפרטים הקטנים
צרו קשר לקבלת ייעוץ מקצועי להקמת עסק: 054-8302607
משרדנו ילווה אתכם כל הדרך להצלחה.